Chór Canto

Kujawskie Spotkania Chóralne zagościły do Inowrocławia. Koncert galowy odbył się we włocławskiej Bazylice Katedralnej.

W spotkaniach udział wzięły:

HISZPAŃSKI CHÓR GÓRNICZY „CORO MINERO DE TURON”(Hiszpania)
– dyr. Fidel Gonzalez Martin

Powstał przy szkole braci Lassalianów. Jest wielokrotnym laureatem festiwalu Habanery i Polifonii w Torrevieja. Chór koncertował w Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Portugalii i w Polsce.

CHÓR MIEJSKI „CANTO GRAZIOSO” Z BRODNICY- dyr. Mirosława Barczewska

Chór powstał w roku 1996 z inicjatywy Mirosławy Barczewskiej, która prowadzi chór do dziś. Chór bierze często udział w oficjalnych uroczystościach państwowych, lokalnych, religijnych oraz w konkursach i festiwalach w kraju i za granicą. Najważniejsze osiągnięcia chóru to: udział w Międzynarodowym festiwalu w Leiden (Holandia) w 1999 roku, I miejsce w konkursie o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego – 1999 r. i 2000 r., „Srebrny Kamerton” w XX Ogólnopolskim Konkursie Chórów a cappella Dzieci i Młodzieży – 2000 r., udział w VII Polsko-Niemieckim Festiwalu Młodzieży w Strasburgu – 2002 rok.

CHÓR MĘSKI „GREGORIANUM” Z WARSZAWY – dyr. Berenika Jozajtis

Powstał w listopadzie 2005 roku. Członkowie zespołu brali udział w międzynarodowych warsztatach chóralnych „Europa Cantat” w Wolfenbuttel i Gandawie. Chór zdobył II miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie i wyróżnienie na VII Międzynarodowych Spotkaniach z Pieśnią Maryjną „Ad Gloriam Dei” w Pinczowie.

CHÓR „ARIOSO” Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku – dyr. Marian Szczepański

Istnieje od 1997 roku. Laureat III nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Kolędowego i uczestnik wielu koncertów charytatywnych.

CHÓR „CANTO”Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia we Włocławku – dyr. Marian Szczepański

Gospodarz Kujawskich Spotkań Chóralnych. Istnieje od 1991 roku. Trzykrotnie zdobył I miejsce na Festiwalach Chórów Szkół Muzycznych regionu Kujawsko-Pomorskiego w Inowrocławiu. W tym roku zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych w Myśliborzu. Koncertował w Hiszpanii w lipcu 1999 roku. Laureat I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym „Cantate Domino” w Krakowie.

Mecenasem
Canto
jest

Anwil S.A.

Sponsorzy

FRUTUŚ
Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy
Polski Cukier
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku
Polskie Przetwory
Urząd Miasta Włocławek

Kontakt

Chór "Canto"
Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku
ul. Wiejska 29
tel. (54) 231-19-88
canto@chorcanto.pl