Chór Canto

Mowa o Kubie Neske, którego utwór „One step” znalazł się na płycie radiowej Trójki
„MINIMAX PL 5”. Kuba choć od niedawna jest w naszym chórze muzyką zajmuje się od dziecka. Najpierw ukończył PSM I stopnia w klasie fortepianu, później sam zaczął uczyć się grać na gitarze. Pierwszy zespół założył w liceum („SMAK”), z którym zdobył drugą nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Nadzieja im. Jacka Kaczmarskiego. Następnie przyszedł czas na solowe granie na gitarze, za co został wyróżniony podczas Ogólnopolskich Interpretacji zespołu Nirvana.

Kuba postanowił wrócić do szkoły muzycznej – podejmując naukę na II stopniu PSM w klasie gitary klasycznej. Teraz założył zespoł „NESKE”, którego utwór „One step” znalazł sie na płycie radiowej Trójki „MINIMAX PL 5”. Dwa tygodnie temu NESKE dostał się do finałowej Złotej Dziesiątki Festiwalu „Niemen Non Stop”. W międzyczasie „One step” znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Fabryka.

Teraz NESKE walczy o udział w festiwalu PKO BP London Live, który odbędzie się na legendarnym stadionie Wembley.  Wykonawca, który zdobędzie najwięcej głosów zagra na festiwalu.

Mecenasem
Canto
jest

Anwil S.A.

Sponsorzy

FRUTUŚ
Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy
Polski Cukier
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku
Polskie Przetwory
Urząd Miasta Włocławek

Kontakt

Chór "Canto"
Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku
ul. Wiejska 29
tel. (54) 231-19-88
canto@chorcanto.pl