Chór Canto

W dniach 11-14 października koncertował we Lwowie Chór Młodzieżowy CANTO.

Zespół został zaproszony przez Towarzystwo Kulturalne OSNOWA i Kolledż Muzyczny im. Stanisława Ludkiewicza. Koncerty odbyły się w pięknej, secesyjnej auli szkoły (wspólny z chórem Kolledżu Muzycznego pod dyrekcją Okasny Treszczakiwskiej-Dolisznej) oraz w Katedrze łacińskiej p.w. Wniebowzięcia NMP (dyr. Marian Szczepański). Występom młodych włocławian towarzyszył aplauz tłumnie zgromadzonej publiczności. Kilkoma utworami zadyrygował młody adept tej trudnej sztuki-były chórzysta, obecnie student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – Adam Kujawski.

Nawiązano liczne muzyczne kontakty m.in. zaproszenie na międzynarodowy festiwal chóralny w miejscowości Winniki na 2020 rok. Patronat nad koncertami objęło Ministerstwo Kultury Ukrainy.

Wyjazd za granicę poprzedziły warsztaty wyjazdowe, na których szlifowano formę młodych wokalistów i przygotowywano utwory na koncerty. Podczas występów chór przedstawił pieśni kompozytorów polskich od średniowiecza do czasów współczesnych. Nie zabrakło też kujawiaków i pieśni ukraińskich.

Wystarczyło też czasu na zwiedzanie zabytków tego pięknego miasta.

Przypominamy, że w maju bieżącego roku chór śpiewał w Wilnie z okazji 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Koncerty odbyły się na zaproszenie Centrum Kultury Polskiej i objęte były patronatem UNESCO.

Także w maju CANTO zdobył Złoty Dyplom na III Przeglądzie Chórów Szkół Muzycznych Regionu Kujawsko-Pomorskiego a w czerwcu zdobył II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym PAER NOSTER w Strzepczu.

Warsztaty chóru i wyjazd na Ukrainę dofinansowano ze środków Mecenasa chóru- ANWIL SA.

Mecenasem
Canto
jest

Anwil S.A.

Sponsorzy

Fabryka fajansu Włocławek
Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy
Biuro podatkowe Maxim
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Urząd Miasta Włocławek

Kontakt

Chór "Canto"
Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku
ul. Wiejska 29
tel. (54) 231-19-88
canto@chorcanto.pl