Chór Canto

W dniach 24-28 lipca 2014r. braliśmy udział w VI Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „TOSCANA MUSIC FESTIWAL” w Montecatini Terme (Włochy). Festiwal nie był konkursem. Miał za zadanie przedstawić możliwości koncertowe i różnorodność stylistyczną repertuaru zaproszonych chórów. My zaprezentowaliśmy się w repertuarze polskim (Wacław z Szamotuł, Mateusz Dębski, Andrzej Koszewski, Marcin Łukaszewski), szczególnie uwzględniając kompozycje twórców regionu kujawsko-pomorskiego (Piotr Jańczak, Łukasz Urbaniak, Jacek Kujawski). Podczas niektórych koncertów śpiewaliśmy również utwory kompozytorów amerykańskich i rosyjskich. Chór dał także koncerty „open air” na ulicach Motecatini, budząc podobny aplauz jak na koncertach festiwalowych. Oprócz występów koncertowych, zajęć warsztatowych i spotkań z innymi chórami młodzież chóralna nasyciła oczy pięknem Wenecji, Sieny, Pizy oraz Florencji, poznając historię tych miast i dając zaimprowizowane koncerty.

W festiwalu wzięły udział chóry z Cypru, Chin, Bułgarii, Włoch, Panamy i Polski oraz dwie młodzieżowe orkiestry z Hiszpanii i Turcji.

W ramach festiwalu chórzyści usłyszeli wspaniałe wykonanie STABAT MATER Gioacchino Rossiniego pod znakomitą dyrekcją Petera Laskowskiego – Dyrektora Festiwalu. Po koncercie galowym chór Canto otrzymał zaproszenie od dyrygenta chóru z Panamy do wzięcia udziału w koncertach w ich mieście.

Wyjazd na festiwal odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego i sponsorów z miasta Włocławka.

Mecenasem
Canto
jest

Anwil S.A.

Sponsorzy

FRUTUŚ
Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy
Polski Cukier
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku
Polskie Przetwory
Urząd Miasta Włocławek

Kontakt

Chór "Canto"
Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku
ul. Wiejska 29
tel. (54) 231-19-88
canto@chorcanto.pl