Chór Canto

Zaproszone chóry koncertowały m. in. w Ciechocinku, Radziejowie i Izbicy Kujawskiej.

W spotkaniach udział wzięły:

MĘSKI CHÓR „UNIA” FILHARMONII W MOHYLEWIE – dyr. Kirył Nosajew

Znany na Białorusi zespół wykonujący muzykę cerkiewną, opracowania pieśni ludowych oraz utwory kompozytorów obcych. Chór uczestniczył w licznych konkursach i festiwalach zagranicznych. Koncertował m. in. w Polsce, Turcji, Niemczech i Francji.

CHÓR STUDENCKI „COLLEGIUM IUVENUM” POLSKIEGO TOWARZYSTWA ARTYSTYCZNEGO „ARS MUSICA”- dyr. Leszek Kalina

Reprezentuje Polskie Gimnazjum w Czeskim Cieszynie. W repertuarze chóru znajdują się dzieła mistrzów polifonii, klasyki i romantyzmu, a także opracowania pieśni ludowych i utwory kompozytorów współczesnych. Chór zdobył trzykrotnie „Złoty Kamerton” w Ogólnopolskim Konkursie Chórów Dzieci i Młodzieży Szkolnej a cappella (1994, 1997, 1999 r.). Jest również laureatem wielu konkursów odbywających się na terenie Czech.

CHÓR ŻEŃSKI „VLADISLAVIA” z Włocławka – dyr. Marian Szczepański

Laureat pięciu Srebrnych Kamertonów na centralnych eliminacjach Konkursu Chórów Szkolnych a cappella. W 1993 r. zdobył I miejsce na Festiwalu Pieśni Religijnej w Rumi w kategorii chórów o głosach równych. Koncertował w Hiszpanii, Francji i Czechach.

CHÓR „CANTO” Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia we Włocławku – dyr. Marian Szczepański

Gospodarz Kujawskich Spotkań Chóralnych. Istnieje od 1991 roku. Trzykrotnie zdobył I miejsce na Festiwalach Chórów Szkół Muzycznych regionu Kujawsko-Pomorskiego w Inowrocławiu. W tym roku zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych w Myśliborzu. Koncertował w Hiszpanii w lipcu 1999 roku.

Mecenasem
Canto
jest

Anwil S.A.

Sponsorzy

FRUTUŚ
Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy
Polski Cukier
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku
Polskie Przetwory
Urząd Miasta Włocławek

Kontakt

Chór "Canto"
Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku
ul. Wiejska 29
tel. (54) 231-19-88
canto@chorcanto.pl