Chór Canto

Drugie Kujawskie Spotkania Chóralne zagościły także do Osięcin i Radziejowa. Koncert galowy odbył się w Amfiteatrze w Parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku.

W spotkaniach udział wzięły:

OCHOTE PRINCIPADO dyr. Alfredo De La Roza Campo

Podwójny kwartet męski. Powstał w 1976 roku w Oviedo (Asturia – Hiszpania). Początkowo nazywał się Ochote Prau Casares. Koncertował w Hiszpanii i Belgii. Zdobył wiele nagród i wyróżnień.

ZESPÓŁ PIEŚNI DAWNEJ z Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy – dyr. Jan Lach

Chór założony przez obecnego dyrygenta. Koncertował w Danii, Bułgarii, Niemczech, na Litwie, w Czechach. Laureat licznych wyróżnień i nagród.

CHÓR MĘSKI „SZPAKI” z Gniezna – dyr. Wiesław Kiser

Wywodzi się z dawnego chóru chłopięcego o tej samej nazwie. Reaktywowany niedawno przez założyciela i dyrygenta. Posiada w repertaurze utwory dawnych mistrzów, muzykę romantyczną i współczesną.

CANTORES TORONENSIS” z Torunia – dyr. Anna Janosz-Olszowy

Chór kameralny, w skład którego wchodzą studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Założony i prowadzony przez obecną dyrygentkę.

CHÓR ŻEŃSKI „VLADISLAVIA” z Włocławka – dyr. Marian Szczepański

Laureat pięciu Srebrnych Kamertonów na centralnych eliminacjach Konkursu Chórów Szkolnych a cappella. W 1993 r. zdobył I miejsce na Festiwalu Pieśni Religijnej w Rumi w kategorii chórów o głosach równych. Koncertował w Hiszpanii, Francji i Czechach.

CHÓR „CANTO” Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia we Włocławku – dyr. Marian Szczepański

Gospodarz Kujawskich Spotkań Chóralnych. Istnieje od 1991 roku. Trzykrotnie zdobył I miejsce na Festiwalach Chórów Szkół Muzycznych regionu Kujawsko-Pomorskiego w Inowrocławiu. W tym roku zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych w Myśliborzu.

Mecenasem
Canto
jest

Anwil S.A.

Sponsorzy

FRUTUŚ
Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy
Polski Cukier
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku
Polskie Przetwory
Urząd Miasta Włocławek

Kontakt

Chór "Canto"
Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku
ul. Wiejska 29
tel. (54) 231-19-88
canto@chorcanto.pl