Chór Canto

15 stycznia 2006 roku w Brodnicy odbyła się trzecia edycja Turnieju Chórów „O Wstęgę Drwęcy”. W konkursie udział wzięło wiele znakomitych chórów m.in. z Bydgoszczy, Lubawy czy Chełmna. Jednak Grand Prix oraz statuetkę ” Wstęgę Drwęcy” odebrał z rąk Burmistrza Brodnicy – Chór „Canto” Zespołu Szkół Muzycznych z Włocławka pod kierownictwem Mariana Szczepańskiego.

Podczas konkursu chórzyści wykonywali kolędy oraz opracowania utworów ludowych. Dla włocławskiej młodzieży jest to już kolejny sukces w ostatnim czasie. Jednak wszyscy uważają, że przede wszystkim liczy się śpiewanie. Żadna nagroda nie potrafi zafascynować tak jak chwile spędzone wspólnie z innymi chórzystami z całej Polski.

A właśnie tak było w Brodnicy – oprócz wspólnej oprawy mszy świętej w Farze Brodnickiej chórzyści znakomicie bawili się na spotkaniu na Dużym Rynku, gdzie przy błysku zimnych ogni wykonywali wspólnie kolędy. Po występach czekała na wszystkich chórzystów mała niespodzianka. Specjalnie dla nich na deskach Brodnickiego Domu Kultury zaprezentowali się młodzi adepci sztuki cyrkowej – grupa „Bedekuś”. Organizatorzy pragnęli, aby konkurs ten przyczynił się do popularyzacji i upowszechnienia muzyki chóralnej wśród społeczeństwa lokalnego. Ważnym założeniem turnieju było także doskonalenie poziomu wykonawczego występujących zespołów oraz wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami oraz dyrygentami.

Mecenasem
Canto
jest

Anwil S.A.

Sponsorzy

FRUTUŚ
Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy
Polski Cukier
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku
Polskie Przetwory
Urząd Miasta Włocławek

Kontakt

Chór "Canto"
Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku
ul. Wiejska 29
tel. (54) 231-19-88
canto@chorcanto.pl