Chór Canto

Nadszedł wreszcie ten ważny dla nas dzień. Dzień kulminacji wszelkich emocji związanych z naszą pracą przez ostatnie lata. 15-lecie chóru Canto obchodzone 2 grudnia 2006 roku było niewątpliwie jednym z większych wydarzeń kulturowych w naszym mieście. Wspólne momenty wzruszeń i radości z wykonywanej muzyki wypełniały mury Teatru Impresaryjnego jak i serca słuchaczy. Była to również okazja do spotkania byłych chórzystów po latach.

Jubileuszowy koncert podzielony został na 3 części. W pierwszej z nich zaprezentowaliśmy, pełne podniosłości utwory kościelne.
Tuż po niej bukietami wdzięczności i symbolicznymi aniołkami nagrodziliśmy naszych sponsorów i osoby angażujące się w sprawy
dotyczące chóru. Nadszedł czas na część drugą, w której zaprezentowały się byłe chórzystki – Katarzyna Sałacińska oraz Anna Sokołowska.
W tym czasie członkowie chóru przygotowywali się do części trzeciej. Stała ona pod znakiem dobrej zabawy wypełniona utworami m.in. negro spirituals.

Dobre samopoczucie udzieliło się całej publiczności. Nadszedł czas na podziękowania, nagrodzenie chórzystów i dyrygenta obchodzącego 25-lecie swej pracy. Wiele miłych słów m.in. prezydenta miasta, dyrektorów szkół wzbudziły wzruszenie. Radosną atmosferę dopełniały zabawne filmy i komentarze naszego prowadzącego – Macieja Gogołkiewicza.

Finałem koncertu był pełen radości i uśmiechu występ byłych i obecnych chórzystów którzy zaprezentowali utwory: „Kujawiak”, „Gaude Mater” oraz w związku z nadchodzącymi świętami „Kolędę” Skaldów. Nagrodzeni gromkimi brawami zakończyliśmy niewątpliwie udany koncert.

Tuż po występie zgromadzeni goście zostali zaproszeni na drobny poczęstunek. Dalsza część świętowania odbywała się w London Pubie gdzie byli i obecni chórzyści spędzili ze sobą wspólnie czas. Miłym towarzystwem zaszczycili nas również członkowie zaprzyjaźnionego chóru „Gregorianum”
z Warszawy.

Jednak już na drugi dzień chórzyści brali udział w mszy świętej w kościele św. Zbawiciela. Msza sprawowana była w intencji naszego chóru. Zaprezentowaliśmy wiele pieśni kościelnych. Serdeczne słowa proboszcza owej parafii – ks. Zbigniewa Szygendy wzbudziły w nas wiele pozytywnych emocji. Ofiarował nam prezent – wspólny, uroczysty obiad w restauracji „Zajazd”. Tak właśnie zakończył się nasz długo oczekiwany jubileusz. Wspaniałe wspomnienia pozostaną w naszych sercach na zawsze.

Mecenasem
Canto
jest

Anwil S.A.

Sponsorzy

FRUTUŚ
Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy
Polski Cukier
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku
Polskie Przetwory
Urząd Miasta Włocławek

Kontakt

Chór "Canto"
Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku
ul. Wiejska 29
tel. (54) 231-19-88
canto@chorcanto.pl